חינוך גופני ב – Google Classroom

כמה אתרי למידה פעילים של מורות ומורים לחינוך גופני קיימים בארץ? אני מתארת לעצמי שלא הרבה. אפילו כאשר מחפשים בפייסבוק, קיימות מעט מאוד קבוצות של מורים לחינוך גופני, בהשוואה לתחומי דעת אחרים.

חינוך גופני

אילת זלצבוך, מורה בבית הספר זיו בירושלים, החליטה לשלב אתר למידה, CLASSROOM, בלימודי החינוך הגופני. הנה מה שהיא כותבת על כך:

התרגיל הראשון שבו החלתי לשלב את ה – Classroom, היה תרגיל סיכום על קורה. הנושא נלמד במהלך שיעורי חינוך גופני, ובסופו בנו התלמידות תרגיל אישי לפי הנחיות. התלמידות רצו לראות את עצמן מבצעות את התרגיל כדי שיוכלו לראות בדיוק מה עשו בביצוע התרגיל. הן, וגם אני, רצו לתת משוב עצמי על התרגיל שהכינו. בנוסף הרגשתי צורך שההורים יוכלו לראות את פעילות בנותיהם במהלך שיעורי חינוך גופני. שלא כמו שיעורים אחרים בהם מגיע הילד הביתה עם שיעורים ומבחנים, בחינוך גופני זה לא קיים ולכן הרגשתי צורך לתעד את עבודת התלמידות.

כדי להגשים את המטרות הללו, כל תלמידה דאגה לכך שתלמידה אחרת תצלם אותה במהלך ביצוע התרגיל. לאחר מכן, התלמידות העלו את קובץ הוידאו לקלאסרום בצירוף של משוב שנתנו לעצמן לפי הנחיות מדוייקות  – על מה עליהן להעריך את הביצוע שלהן.

מעבר לכך שהבנות ראו את עצמן ולמדו להעריך את הביצוע האישי שלהן,  הן הסתכלו על חברות ולמדו להעריך אותן. הבנות סיפרו שגם ההורים צפו בתרגילים והביעו דעתם עליהם, כך שהצלחתי לקדם את מעורבות ההורים בשיעור ובפעילות.

אני למדתי מהתרגיל שהבנות מעריכות את עצמן בצורה מאוד נמוכה. הן מאוד ביקורתיות והעובדה שניתן היה לצפות עמן שוב בתרגילים ולהראות להן היכן נתנו לעצמן משוב נמוך מידי ולסייע להן להעריך את עצמן יותר, היוותה כלי מעצים עבורן.

בנוסף, הן עברו תהליך של למידה. הן ראו את המקומות שבהן יוכלו להשתפר ולבצע את התרגיל טוב יותר ממגוון רחב של אספקטים, שחלקם בוודאי היו "הולכים לאיבוד" אם לא היה לנו התיעוד.

חשוב לומר שבאמצעות ה – Classroom, התלמידות מעלות את החומרים לסביבה בטוחה ומאובטחת. הן לא מעלות את הסרטונים לאתר צפייה פתוח ולכן הן אינן חשופות לפגיעה. אנחנו שומרות על המידע בכיתה ביני לבין התלמידות והן לומדות כך לשמור על הפרטיות האחת של השנייה, וכמובן לכבד אם הן כותבות תגובות או משוב לחברותיהן. 

אתן/ם מוזמנות ומוזמנים לשתף בפעילויות, מערכי שיעור ואתרים של מורות נוספות לחינוך גופני וליצור קשר עם איילת דרך האתר.

להת', עירית.

איילת4

הערה אחת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s